Knowledge Team

Original article: https://www.cs.purdue.edu/homes/comer/essay.phd.html

Uwagi na temat studiów doktoranckichW zeszłym tygodniu na Wydziale kolokwium kawy godzin, kilku uczniów zaangażowanych wydział w dyskusji na temat naszej Ph.D. Program. Stało się jasne, że wielu studentów nie zrozumieć podstawy; byli zaskoczeni, niektóre z pytań i zdezorientowani niektóre odpowiedzi.

Uwagi te dostarczają podstawowych informacji o celu Ph.D. Program, starając się pomóc uczniom zdecydować, czy kontynuować doktorat stopień.


Podstawy

Doktor filozofii stopniu, w skrócie Ph.D., jest najwyższy akademicki stopień każdy może zarobić. Ponieważ zdobywając doktorat wymaga rozszerzonego badania i intensywny wysiłek intelektualny, mniej niż jeden procent populacji osiąga stopień. Społeczeństwo wykazuje szacunek dla osoby, która posiada stopień doktora poprzez eliminowanie ich z tytułem doktora `` ''.

Aby zdobyć tytuł doktora, trzeba wykonać dwie rzeczy. Po pierwsze, trzeba opanować konkretny temat całkowicie. Po drugie, należy rozszerzyć zakres wiedzy na temat tej kwestii.

Opanowanie przedmiotem

Aby opanować temat, uczeń wyszukuje opublikowanej literatury, aby znaleźć i przeczytać wszystko, co zostało napisane na ten temat. W dyscyplinach naukowych, uczeń zaczyna studiując ogólne prace referencyjne, takie jak podręczniki. W końcu uczeń musi szukać czasopism naukowych, publikacji, że naukowcy używają do wymiany informacji i sprawozdań z ich rekordowe badań naukowych.

Każda uczelnia ustala ogólne wytyczne, które student musi wykonać, aby zdobyć tytuł doktora stopni, a każdy dział w ramach uczelni lub uczelni określa szczegółowe standardy, poprzez które mierzy opanowanie tematu. Zazwyczaj, w przygotowaniu do Ph.D. pracy w danej dziedzinie, student musi zarobić zarówno stopień licencjata i magistra (lub ich równowartość) w tej dziedzinie lub w dziedzinie ściśle związane. Aby wykazać całkowite opanowanie przedmiotu, student może być wymagane do ukończenia dodatkowych kursów na poziomie absolwenta, utrzymanie wysokiej klasy średniej, lub wybrać się na baterię specjalnych badań. W wielu instytucjach, studenci muszą wykonać wszystkie trzy.

Ponieważ badania podane w ramach Ph.D. Program oceny eksperckiej wiedzy, są one tworzone i oceniane przez komitet ekspertów, z których każdy posiada doktorat stopień.

Rozszerzenie wiedzy

Istotą Ph.D., aspekt, który odróżnia Ph.D. Badania z innych prac naukowych, można streścić w jednym słowie: badania. Poszerzenie wiedzy, trzeba odkrywać, badać, i kontemplować. Społeczność naukowa korzysta z badań termin uchwycić ideę.

W dyscyplinach naukowych, badania często pociąga za sobą eksperymenty, ale badania są czymś więcej niż tylko eksperymentów - to znaczy, interpretacji i głębokie zrozumienie. Dla informatyków, badania oznacza poszukiwanie odkryć zasady, które leżą u podstaw obliczeń i komunikacji cyfrowej. Badacz musi dowiedzieć się nowych technik, które pomagają w budynku lub przy użyciu mechanizmów obliczeniowych. Naukowcy szukają nowych abstrakcji, nowych metod, nowych algorytmów, nowych zasad lub nowych mechanizmów.

Aby dokończyć doktorat, każdy student musi przedstawić wyniki swoich badań na wydziale w długim, formalnym dokumencie zwanym rozprawę (bardziej popularnie zwany tezy). Student musi złożyć rozprawę do wydziału i bronić ich pracy egzaminem ustnym.

Związku z produktami

W niektórych przypadkach, wyniki badań naukowych mogą być wykorzystane do opracowania nowych produktów lub poprawienia tych, które istnieją. Jednak naukowcy nie używać sukces komercyjny lub potencjalnych zysków handlowych jako miara ich pracy; ich prowadzenia dochodzeń w celu lepszego zrozumienia ludzi i ciało człowieka wiedzy Zebraliśmy. Często, korzyści komercyjnych badań naukowych są znacznie większe w dłuższej perspektywie niż w krótkim okresie.

Badania Aktywności

Badania Informatyki mogą obejmować tak różnorodne działania jak projektowanie i budowa nowych systemów informatycznych, dowodzenie twierdzeń matematycznych, pisanie oprogramowania komputerowego, mierzenia wydajności systemu komputerowego, za pomocą narzędzi analitycznych do oceny projektu, lub studiuje błędy programistów czynią jak zbudować duży system oprogramowania. Ponieważ badacz wybiera działania odpowiednie do odpowiedzi na każde pytanie, które pojawia się w śledztwie badawczego, a ponieważ nowe pojawiają się pytania, jako przychodów z dochodzeń, badań różnią się od projektu i po pewnym czasie w jednym projekcie. Badacz musi być przygotowany do korzystania z różnych metod i narzędzi.

Kilka pytań do

Wielu z was próbują zdecydować, czy kontynuować doktorat stopień. Oto kilka pytań można zadać sobie pytanie.

1. Chcesz karierę naukową?

Przed zapisaniem się na Ph.D. Program, należy starannie rozważyć swoje cele długoterminowe. Ponieważ zdobywając doktorat jest szkolenie w zakresie badań, należy zadać sobie pytanie, czy pozycja jest twoim celem badań długoterminowych. Jeśli tak jest, Ph.D. Stopień jest średnia droga do wybranej kariery zawodowej (kilka osób udało się uzyskać stanowiska badawczego bez Ph.D., ale są wyjątki, nie reguła). Jeśli jednak chcesz kariery non-badawczego, dr zdecydowanie nie jest dla Ciebie.

2. Czy chcesz się pozycję akademicką?

Ph.D. jest de facto unii karty `` '' dla pozycji akademickiej. Chociaż możliwe jest uzyskanie pozycji akademickiej bez Ph.D., szanse są niewielkie. Główne uczelnie (i większość szkół) wymagają od każdego członka swojego wydziału posiadać doktorat i do zaangażowania się w działania badawcze. Czemu? Aby upewnić się, że wydział mieć wystarczającą wiedzę, aby nauczyć zaawansowane kursy i zmusić władzę pozostaje aktualne w wybranych dziedzinach. Protokołu dyplomatycznego Departament Stanu USA plasuje tytuł profesora `` '' wyższa niż tytuł `` lekarza ''. Czyni to na uznanie potrzeb akademickich: większość profesorów posiadać doktorat, ale nie wszystkie osoby, które posiadają tytuł doktora Stopień są profesorowie.

3. Czy masz co to ma?

Trudno jest ocenić indywidualne własnych umiejętności. Poniższe wskazówki i pytania mogą być pomocne.

Inteligencja:

W swoich kursach uniwersyteckich i podyplomowych, byłeś bliżej górnej części klasy lub dole? Jak dobrze zrobić na GRE lub innych standardowych testów?

Czas:

Czy jesteś przygotowany do walki projekt większy niż jakikolwiek masz podjęte wcześniej? Należy zobowiązać się do wielu lat ciężkiej pracy. Czy jesteś gotów ograniczyć lub zrezygnować z innych zajęć?

Kreatywność:

Odkrycia naukowe często pojawiają się, gdy patrzy się na starych faktów w nowy sposób. Czy świecą przy rozwiązywaniu problemów? Lubisz `` '' łamigłówki i podobnych zagadek? Czy jesteś dobry w ich rozwiązywaniu? W szkole, znalazłaś zaawansowanych matematyki przyjemne lub trudne?

Intensywne ciekawość:

Czy zawsze był zmuszony zrozumieć świat wokół siebie i dowiedzieć się, jak to wszystko działa? Ciekawość sprawia, że ​​badania naturalnych łatwiej. Czy spełniają minimalnych wymagań lub zwiedzać dalej na własną rękę?

Zdolność adaptacji:

Większość studentów są nieprzygotowani do Ph.D. badanie. Produkt został nieoczekiwanie różni się od pracy oczywiście. Nagle utopił się w świecie, w którym nikt nie zna odpowiedzi, uczniowie czasami flądry. Można dostosować się do nowych sposobów myślenia? Można tolerować szukają odpowiedzi, nawet jeśli nikt nie zna dokładnych pytania?

Automotywacja:

W tym czasie student kończy wykształcenie licencjackie, że przyzwyczaili się do otrzymania oceny z każdego kursu w każdym semestrze. W Ph.D. Program, praca nie jest jasno podzielone na osobne kursy, profesorowie nie podzielić zadania na małe zadania, a student nie otrzyma ocenę dla każdego małego kroku. Czy jesteś zmotywowany tyle, aby utrzymać wypracowywania gola nie z dnia na dzień zachęty?

Konkurencyjność:

Jeśli zdecydujesz się zapisać w doktora Program, będzie konkurować z innymi na szczycie. Co ważniejsze, po przejściu, rówieśnicy będą to jedne z najjaśniejszych ludzi na świecie. Będziesz być mierzone i oceniane w stosunku do nich. Czy jesteś gotów do rywalizacji na Ph.D. poziom?

Dojrzałość:

W porównaniu do zajęć, który jest starannie zaplanowany przez nauczyciela, Ph.D. Badanie ma mniejsze struktury. Będziesz miał więcej swobody ustalania własnych celów, określić swój rozkład dnia i śledzić interesujące pomysły. Czy jesteś przygotowany na przyjęcie odpowiedzialności, która towarzyszy dodatkowe wolności? Sukces lub niepowodzenie w Ph.D. badania zależy od niego.

Kilka ostrzeżenia:

Studenci czasem zapisać się na Ph.D. Program z niewłaściwych powodów. Po pewnym czasie, takie studenci uważają, że wymagania przerastają je. Przed uruchomieniem należy uświadomić sobie, że doktorat nie jest:

Prestiżowe w sobie

Niemal każdy, kto uzyskał doktorat jest dumna ze swoich działań i wyników. Należy jednak zrozumieć, że po przejściu, będziesz pracować w grupie naukowców, którzy posiadają po doktoratstopień. (Jeden z członków wydziału wykorzystywane do zbesztać aroganckich absolwentów mówiąc `` I nie rozumiem, dlaczego uważasz, że to takie wielkie osiągnięcie - wszyscy moi znajomi mają doktorat '').

Gwarancja poszanowania wszystkich opinii

Wielu uczniów wierzy, że po ich zdobyć doktorat ludzie będą automatycznie spełniać wszystkie swoje opinie. Dowiesz się, jednak, że kilka osób zakłada, Ph.D. z jednego przedmiotu automatycznie sprawia, że ​​organ na innych. Jest to szczególnie ważne w nauce communicaty; szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Celem samym w sobie

Ph.D. Stopień przygotowuje do badań. Jeśli chcesz to dyplom powiesić na ścianie, są znacznie łatwiejsze sposoby, aby uzyskać. Po przejściu, będziesz miał okazję porównać swój rekord spełnienia do tych z innych naukowców. Zdasz sobie sprawę, że to, co się liczy, to prace badawcze zgromadzone po zakończeniu ich naukowiec formalnego wykształcenia.

Gwarancja pracy

Gdy gospodarka zwalnia, każdy może cierpieć. W rzeczywistości, niektóre firmy zmniejszyć badań przed ich ograniczenia produkcji, co sprawia, doktoraty szczególnie narażone. Ponadto, gdy osoba zarabia doktorat, wiele firm nie będzie zatrudnić taką osobę na stanowisko non-badawczego. Jak w większości zawodów, kontynuował zatrudnienie zależy od dalszego działania.

Praktyczny sposób, aby zaimponować swojej rodziny lub znajomych

Twoja matka może być dumna i podekscytowana, kiedy zapisać się na Ph.D. Program. Po tym wszystkim, wyobraża sobie, że ona będzie wkrótce będą mogli chwalić się swoim dzieckiem, lekarz ``. '' Jednak chęć zaimponować innym jest niewystarczająca motywacja do wysiłku potrzebnego.

Coś można spróbować `` '', aby dowiedzieć się, jak silny jesteś

Niestety, ale to nie działa w ten sposób. Chyba, że ​​zrobić całkowitego zaangażowania, nie uda. Będziesz musiał pracować długie godziny, w obliczu wielu rozczarowań, rozciągnąć swoje możliwości psychiczne i dowiedz się znaleźć wśród pozornie chaotycznej kolejności faktów. Jeśli nie przyjęły cel z dystansu stać naukowca, że ​​z dnia na dzień wymagania będą nosić cię.Standardy będą wydawać się zbędne wysokie; rygor będzie wydawać nieuzasadnione. Jeśli brać pod uwagę tylko to badanie, w końcu odejść.

Jedynym tematem badań będzie kiedykolwiek dążyć

Wielu uczniów popełnia błąd oglądania ich Ph.D. wątek jako obszar badań dla życia. Zakładamy, że każdy naukowiec pracuje tylko w jednej dziedzinie, zawsze dąży do tego samego tematu w obrębie tego obszaru, i zawsze korzysta z tych samych narzędzi i metod. Doświadczeni naukowcy wiedzą, że pojawiają się ciągle nowe pytania, a stare pytania mogą stać się mniej interesująca w miarę upływu czasu lub odkrywane są nowe fakty. Najlepsi ludzie zmieniają tematy i obszary. Utrzymuje je świeże i stymuluje myślenie. Zaplanuj, aby przejść; przygotować się na zmiany.

Łatwiejsze niż wprowadzenie siły roboczej

Przekonasz się, że droga do pomyślnego zakończenia Ph.D. staje się znacznie bardziej strome po rozpoczęciu. Wydział nałożenie ograniczeń na badania, i nie pozwalają nieproduktywne studentów do pozostania w programie.

Lepsze niż alternatyw

Dla wielu studentów, Ph.D. może być przekleństwem. Muszą wybrać pomiędzy byciem na szczycie wśród ludzi, którzy posiadają tytuł magistra lub jest mierny naukowiec. Wydział czasami doradzają studentom, że muszą wybierać między byciem `` kapitanem drużyny B '' lub `` benchwarmer o '' w zespole. Każdy musi zdecydować, co chcą, a które stymulują je zawód najbardziej. Ale studenci powinni być realistyczne o ich możliwości. Jeśli naprawdę nie można określić, gdzie stoisz, zapytaj członków wydziału.

Sposób, aby zarobić więcej pieniędzy

Choć nie słyszeliśmy żadnych statystyki dla ostatnich kilku lat, absolwenci wykorzystane do oszacowania wypłat '``' za pomocą wynagrodzeń startowych Ph.D. i stanowiska MS, średni czas wymagany do uzyskania doktoratu, wartość opcji na akcje, a obecny zwrot z inwestycji. Przez okres co najmniej pięciu lat, które znamy, wypłata była wyraźnie ujemna. Wystarczy powiedzieć, że trzeba wybrać badania, ponieważ kocha ją; Ph.D. nie jest optymalna droga do bogactwa.

Dobra wiadomość:

Pomimo wszystkich ostrzeżeń, jesteśmy dumni, że uzyskał doktorat stopni i dumni z naszych osiągnięć badawczych. Jeśli masz zdolności i zainteresowania, kariera naukowa może przynieść korzyści sobie równych w żadnym innym zawodzie. Poznasz i pracy z jednymi z najjaśniejszych ludzi na naszej planecie. Dojdziesz do pomysłów poza ręki, a tym samym rozszerzyć swoje możliwości intelektualne. Będzie rozwiązać problemy, które nie zostały rozwiązane wcześniej. Będziesz odkrywać pojęć, które nie zostały zbadane. Będziesz odkryć zasady, które zmieniają sposób w jaki ludzie korzystają z komputerów.

Radość z badań:

Kolega podsumował drogę Wielu badaczy uważa, o ich zawodzie. Zapytany, dlaczego tak wiele godzin spędził w laboratorium, zauważył, że alternatywy były iść do domu, gdzie mógł robić te same rzeczy, że miliony innych robią, albo do pracy w laboratorium, gdzie mógł dowiedzieć się rzeczy, których nie ma inne ludzkie kiedykolwiek odkryto. Uśmiech na jego twarzy opowiadał: dla niego, pracuje na badania była czysta radość.

Popular article: